ČLENSTVÍ

Činnost značkaře můžete vykonávat bez ohledu na to, zda jste či nejste členy Klubu českých turistů. KČT značkaře řídí a koordinuje, a proto v případě zájmu kontaktujte předsedu značkařského obvodu (viz kontakt na konci článku – značkařské obvody jsou základní jednotky řízení značkařské práce přibližně na úrovni okresů.) Předseda obvodu Vás přidělí k zaškolení k některému zkušenému značkaři (pokud jste se přihlásili na doporučení svého známého značkaře, bude Vás patrně zaškolovat on).

JAK PROBÍHÁ VÝCVIK ZNAČKAŘŮ?

V době zaškolování se svým „mistrem“ projdete nejméně 10 km obnovy značených tras, což obnáší většinou dvě celodenní akce. Pak se stanete tzv. zaškoleným značkařem. To znamená, že jako plnohodnotný člen značkařské dvojice pracujete s vedoucím značkařem. Stále Vás ještě vede při Vaší práci někdo zkušenější. Po roční praxi máte možnost se stát vedoucím značkařem. To už vám bude předseda značkařského obvodu přidělovat úkoly, které budete plnit samostatně. K tomu ovšem musíte ještě absolvovat dvouvíkendové školení (většinou probíhá v dubnu či začátkem května ve dvou víkendech od pátečního večera do nedělního poledne).

• Jak se stát značkařem
  • On-line přihláška
  • Kvalifikace (ZZ, VZ, IZ)